Dron

Není dron jako dron. Na trhu je celá řada výrobků - od “dětských” až po profesionální stroje. Liší se celou řadou letových funkcí (antikolizní čidla, výdrž baterie, velikost stroje atd.), ale také kvalitou kamery. Ke standardu dnes patří stabilizační systém kamery a schopnost pořizovat záběry v rozlišení 4K.

Pro pořízení leteckých záběrů, které dodají svatebnímu videu skvělou atmosféru a celkové pohledy z ptačí perspektivy, je ale potřeba splnit celou řadu podmínek. Aby bylo možné záběry ve svatebním videu použít, musí mít pilot licenci (tzn. složené teoretické i praktické zkoušky v Ústavu pro civilní letectví), řádné pojištění (obdoba povinného ručení u automobilu). Mimo to je potřeba dodržovat jasně specifikovaná pravidla (například od majitele pozemku, ze kterého dron startuje, písemné povolení, nelétat nad hustě obydlenou oblastí atd.).

My ve SvatbaTeam.cz provozujeme drony zcela legálně - jsme certifikovaní piloti ÚCL, máme řádné pojištění a dbáme na dodržování pravidel pro provoz dronů - letecké záběry Vám tedy můžeme nabídnout v rámci zákona. Mluví za nás i naše spolupráce s Českou televizí, se kterou jsme nejen v rámci natáčení dronem spolupracovali na celé řadě projektů jak v ČR, tak i v zahraničí.

Využitím služeb certifikovaného pilota se vyhnete potencionálním nepříjemnostem, pokud by Vám letecké záběry nasnímal někdo bez příslušných povolení a zákonného pojištění. V takovém případě by Vám hrozilo správní řízení, v rámci kterého by se jistě podařilo bez problémů prokázat, kdo Vám letecké záběry pořídil a zodpovědnost by “padla” na jeho hlavu. Nicméně správní řízení jistě není příjemná dohra svatebního dne... I zde za nás mluví naše práce – pohled z dronů velmi rádi používáme při natáčení nejen svatebních filmů. Naše záběry se také objevily v celé řadě zejména dokumentární tvorby České televize.